
Сільські райони заслуговують на такі ж можливості, як і міста. Програма LEADER допомогла тисячам місцевих проектів принести життя, робочі місця та послуги в наші села. Допоможіть нам зберегти цю підтримку — підпишіться зараз, щоб захистити майбутнє сільських громад.
Read the full text below
⬇️
Краще майбутнє для сільських районів Європи
Сільська місцевість потребує термінової уваги
Сільська місцевість потребує термінової уваги
Сільські райони Європейського Союзу стикаються з дедалі більшими викликами: старінням населення, відтоком молоді, економічною стагнацією, обмеженим доступом до послуг та зростаючим тиском з боку геополітичних змін. Ці регіони також лежать в основі ключових пріоритетів ЄС, включаючи продовольчу безпеку, адаптацію до зміни клімату та територіальну згуртованість. Для того, щоб Європа процвітала, її сільські райони повинні залишатися динамічними, стійкими та мати хороші зв’язки.
Прикордонні регіони відчувають підвищені проблеми безпеки, що супроводжуються втратою населення та зниженням конкурентоспроможності, соціальними проблемами, вимагають сильніших місцевих мереж та більш стабільної економіки. У той же час молодим людям потрібні вагомі причини для того, щоб залишитися: можливості для освіти, працевлаштування, культури та соціального життя. Без динамічної місцевої економіки сільська молодь продовжуватиме виїжджати, послаблюючи громади та знижуючи стійкість сільського життя. ЄС неодноразово наголошував на праві залишатися в сільській місцевості, гарантуючи, що сільське життя залишається життєздатним і привабливим вибором.
В основі цих викликів лежить можливість: інструменти партисипативного розвитку, які дозволяють місцевим жителям формувати власне майбутнє.
Вже понад 30 років LEADER та Місцевий розвиток, керований громадою (CLLD) демонструють, що партисипативні підходи, засновані знизу вгору, можуть ефективно реагувати на виклики сільської місцевості. За допомогою Місцевих ініціативних груп (ЛАГ) ці інструменти мобілізують місцеві знання, нарощують соціальний капітал та впроваджують інноваційні рішення, адаптовані до конкретних потреб кожної громади.
LEADER/CLLD пропонує:
- Економічні можливості: підтримка малого бізнесу, сталий туризм, цифрові інновації та місцеві продовольчі системи.
- Утримання молоді: створення місцевих робочих місць, навчальних програм та послуг, які роблять сільську місцевість привабливою для життя та роботи, тим самим зміцнюючи право на проживання.
- Соціальні інновації: надання можливості сільським громадам розробляти рішення для основних послуг, зеленого переходу та культурної життєздатності.
- Посилення європейської інтеграції: перетворення ЛАГ на реальні точки дотику з Європою, посилення демократичної участі та боротьба з сільським євроскептицизмом.
- Соціальний капітал: процес партисипативного розвитку значно збільшує соціальний капітал районів,які його впроваджують, що призводить до кращої якості життя в наших сільських районах.
Справедлива угода для сільських районів Європи: наші вимоги, рішення
Сільська місцевість становить 80% території ЄС і є домом для близько 30% його населення. Незважаючи на їх надзвичайну важливість і успіх LEADER-CLLD, їх просять робити більше з меншим фінансуванням. Більше того, в умовах викликів, які наразі стоять перед ЄС, не можна забувати, що сільські райони є пріоритетом. Без процвітаючих сільських районів не буде Європи. Щоб повною мірою використати потенціал партисипативного розвитку сільських територій, ми закликаємо Європейську Комісію:
- Зробити інструменти спільного розвитку сільських територій обов’язковими для всіх держав-членів ЄС у наступній Багаторічній фінансовій програмі (MFF), забезпечивши те, щоб Leader/CLLD залишався ключовим стовпом територіальної політики ЄС.
- Інтегрувати LEADER/CLLD у численні політики ЄС та зберегти розподіл бюджету за рахунок бюджетних асигнувань, включаючи Спільну сільськогосподарську політику (CAP) та Політику згуртованості, визнаючи, що розвиток сільських територій виходить за межі сільського господарства. З цією метою необхідно сприяти чіткому визначенню того, що передбачає розвиток сільських територій.
- Посилити та визнати роль Місцевих ініціативних груп як ключових посередників політики ЄС на місцевому рівні та як незамінних дійових осіб у запобіганні та протидії дезінформації, зробивши їх визнаними партнерами в європейському врядуванні та зусиллях з інтеграції.
- Спрощення доступу до фінансування шляхом зменшення адміністративного навантаження та забезпечення того, щоб багатофондові механізми підтримували ефективні ініціативи, очолювані громадами, а також зобов’язання ЄС зменшити бюрократичну тяганину держав-членів та зміцнити потенціал місцевого врядування.
- Збільшити фінансування LEADER-CLLD до рівня, який відповідає його доведеному впливу та більш широкій ролі у вирішенні проблем сільської місцевості
Усі ці вимоги відповідають Довгостроковому баченню сільських територій (LTVRA), Декларації Пакту про сільське господарство та Баченню сільського господарства та продовольства до 2040 року, що є результатом Стратегічного діалогу щодо майбутнього сільського господарства та продовольства, які встановлюють амбітні цілі для сильніших, взаємопов’язаних, стійких та процвітаючих сільських територій. Ми повністю підтримуємо ці зобов’язання і закликаємо Європейську комісію перевести їх у конкретні дії, надавши пріоритет LEADER/CLLD у наступній Багаторічній фінансовій програмі (MFF).
Європа не може дозволити собі залишити сільські громади позаду. Ми вимагаємо конкретних заходів, спрямованих на те, щоб поставити LEADER/CLLD в основу політики ЄС, забезпечуючи територіальну згуртованість, економічну конкурентоспроможність, демократичну стійкість та ефективне реагування на кризи в сільській місцевості.
Підпишіть цю петицію, щоб гарантувати, що голоси сільської місцевості будуть почуті, а спільний розвиток залишається в основі політики ЄС!
